5-værelses Rækkehus på 124 m² i Silkeborg
Helsingborgvej 29, 8600 Silkeborg
Naturskønt og moderne rækkehus til leje i populære Gødvad – Silkeborg
Leder du efter et lyst og moderne rækkehus til leje i Silkeborg?
På Helsingborgvej i Gødvad finder du en eftertragtet og nyere ejendom med lyse, funktionelle lejeboliger – tæt på natur, indkøb og gode transportmuligheder. Et perfekt match til både studerende, par og familier, der søger en kvalitetslejebolig i Silkeborg.
5-værelses rækkehus i nordisk design
Boligen er opført i kvalitetsmaterialer og byder på en gennemtænkt planløsning, der skaber både funktionalitet og æstetik. Et oplagt valg for dig, der søger en familiebolig i Gødvad eller en større lejebolig i Silkeborg.
Boligen indeholder:
- Fire gode og lyse soveværelser
- Stort køkken-alrum med alle hårde hvidevarer – åbent mod stuen
- Rummeligt badeværelse med plads til puslebord
- Entré med vaskesøjle og vask
- Gulvvarme i alle rum
- Privat have – ideel til børnefamilier
- Carport med strøm og vand
- Aflåst skur
- Privat parkeringsplads
Attraktiv beliggenhed i Gødvad – tæt på natur og hverdagens behov
Gødvad er et af Silkeborgs mest efterspurgte områder med rolige omgivelser, stisystemer og smuk natur – perfekt til dig, der leder efter en lejebolig i naturskønt område. Samtidig er du tæt på Silkeborg centrum, motorvejen og daginstitutioner.
Book en fremvisning i dag!
Dette rækkehus er blandt de mest eftertragtede rækkehuse i Silkeborg – og bliver hurtigt udlejet.
Kontakt os allerede i dag og book en fremvisning, så du kan sikre dig denne skønne bolig, før den er væk.
Lejevilkår:
- Det er tilladt at holde 1 stk. hund på max 35 kg eller under 40 cm i højden (med forbehold). Katte er ikke tilladt.
- Det er ikke muligt at leje boligen, hvis du er registreret i RKI.
* Bemærk at billederne ikke nødvendigvis er taget af/fra den pågældende bolig, og at udsigt m.v. derfor kan variere.
Området
TIl området hører også stor legeplads. indenfor 5 minutters gang når man institutioner, fritidsgården og gødvadskolen
Gødvad er et attraktivt område, som har rigtig meget at byde på både for yngre og ældre samt børnefamilier. Her er både smuk natur, indkøb, sportsfaciliteter, god offentlig transport og masser af legekammerater - samt cykelafstand til Silkeborg centrum via et godt stisystem, hvor små hyggelige gader-, havne- og cafémiljøet kan opleves.
Silkeborg er særlig kendt for sin smukke natur, med Gudenåen og Danmarks største sammenhængende skovområde. I Silkeborg finder du kunst og kultur.
Boligerne er beliggende i rolige omgivelser.