Brug Google til at oversætte siden. Heimstaden er ikke ansvarlig for oversættelsen.

Beboer

Heimstadens kundeforum

Er nogle lejemål tidsbegrænsede?

Hvor længe kan jeg bo i Heimstadens lejligheder ?

Frank - KundeservicechefOprettet: 28. January 2019, kl. 14:15
  • Alle vores lejligheder der ikke er studieboliger med lovbestemt studiepligt, er uden tidsbegrænsning.

    Bor du i en af vores boliger med studiepligt kan du I din lejekontrakts § 11 se hvor længe efter endt studie, du har mulighed for at blive boende

    Lejelovens almindelige regler for lejers opsigelse af lejemålet er gældende, det vil sige at lejemålet kan opsiges til den første i en måned med det antal måneders frist, som står angivet i din lejekontrakt.
    Frank - KundeservicechefBesvaret: 28. January 2019, kl. 14:16

Tilføj kommentar eller skriv et nyt indlæg

Vær venligst opmærksom på at det er et offentligt forum, så venligst angiv ingen personlige oplysninger eller anden information

Dit navn og indlæg kan ses af alle. Din e-mail vises aldrig offentligt.